Tripla győzelem Spa-ban (Ha úgy vesszük)

Elrajtoltunk első Gran Turismos bajnokságunkon, az Independent GTS Hungary szervezésében a Magyar Gran Turismo 7 Klub, valamint az MGTK Racing Team segítségével megrendezésre kerülő Márkakupák Csak Magyaroknak névre hallgató széria 9. évada: A Subaru BRZ Gr 3. márkakupán. Első elbeszélgetés alapján B lobbyban startolhattunk volna, azonban a sok erős jelentkező miatt a verseny indítását megelőző napokban hátrasoroltak minket a C ligába, mivel semmilyen GT-s tapasztalattal nem rendelkeztünk. Nagy volt a nyomás, hiszen az eredeti célunk a középmezőny volt, annak tudatában, hogy Spa-ban szinte minden platformon versenyképesek vagyunk. C lobbyban viszont nem szerettünk volna sokáig időzni, így az új target a győzelem lett. A három etapból összeadódó verseny igazi hullámvasút volt, de végül sikerült megszereznünk a továbbjutást jelentő első pozíciót.

Első etap az időmérő futam volt, ami meghatározta a sprint futam rajtsorrendjét. 4 kör megtételére elegendő idő állt rendelkezésre, kulcsfontosságú volt, hogy az utolsó körben a legkevesebb üzemanyaggal tudjuk megfutni a legjobb időnket. Mivel nem ismertük a lebonyolítási módot, ezért Andris a 3. kör után félrehúzódott egy erős idővel, ami a plusz súlyból következően később „csak” a 3. helyre lett elegendő. Nekem sikerült egy 1.18.663-as idővel megszereznem a pole-t.

A 7 körös sprintfutamon Andris a rajtot követően már az Eau Rouge előtt átvette a 2. pozíciót, így szinte borítékolható lett volna egy dupla győzelem. Sajnos több megcsúszás miatt végül a 8. helyen fejezte be a futamot. Szerencsére nekem sikerült megtartanom a pozíciómat, így Clean Race mellett a leggyorsabb körért járó +1 ponttal fejezhettem be.

A 21 körös nagy futamon fordított rajttal indultunk. Andris a 6. kockából erős versenyzőként gyorsan tudott továbblépkedni az előtte rajtolókon. Utolsó helyről indulva én is jól haladtam, azonban sajnálatos módon a hátsó egyenesre való rágyorsításkor megcsúsztam és falhoz csapódtam. Az autó tört és sok helyet is buktam vissza. Ez az egyetlen hiba elég volt ahhoz, hogy a verseny középső szakaszán további időt veszítsek a középmezőnyben harcolva. Andris hibátlan versenyzéssel megszerezte az első helyet, én a 6. pozícióban értem célba. Ezzel mind a három versenyen Money and Money győzelem született.

A pont versenyben azonban csak másodikként végeztünk, hiszen a Lucky Strike Team összetettben jobban teljesített nálunk, le is mondtunk a továbbjutásról. Azonban egy óvást követően (amit nem mi nyújtottunk be) egyik versenyzőjük 15 mp büntetést kapott egy ütközésért, így a fő futamban hátrébb  került és a pontelsőbbség hozzánk vándorolt.

Vasárnap már a B lobbyban rajtolunk egy iszonyatosan nehéz pályán – Suzukában – egy iszonyatosan kemény mezőnyben.

Push it to the Limit, ezt figyelik a Ribik!